Seznam účastníků

;

Pavel Kutáč

profiq

Nechte zákazníky konfigurovat vaši službu přes Terraform

Terraform patří mezi nejpoužívanější nástroje pro konfiguraci infrastruktury pomocí kódu. Lze jím konfigurovat od Google Cloud Platform či AWS přes GitLab až po DataDog či Grafanu. Tak proč ne vaši službu?

V přednášce ukážu, jak si takový Terraform provider napsat a umožnit tak nastavovat vlastní službu pomocí Terraform souborů.

Radim Daniel Panek

RDPANEK LABS s.r.o.

Měříme, co se děje pod pokličkou webového prohlížeče

Browser není blackbox, ale malá infrastruktura, která je poměrně složitá a všichni ji považujeme za samozřejmost. Náš startup Canarytrace se zaměřuje na měření procesů, které se odehrávají uvnitř browseru. Měříme rychlost jednotlivých fází, snifujeme komunikaci mezi browserem a backendem, sbíráme další telemetrická data a automatizovaně vyhodnocujeme, jestli je web v pořádku a pokud ne, tak kde je problém a jak je závažný.

Na přednášce ukážu jak máme Canarytrace postavené, co to dělá, jak to funguje a jak to jde naproti klasickým performance testům.

Martin Kuchař

Maku Maku s.r.o.

10 důvodů, proč byste měli mít Bitcoin ₿ ⚡

O Bitcoinu nyní slyšíme i v masmédiích. Dávno není jen otázkou ajťáckých diskusních fór. Proč tomu tak je a proč je důležité mít více, než nula BTC vám poví zakladatel největší konference tohoto typu ve střední a východní evropě.

Ing. Pavlína Žukovská

NEODAT s.r.o.

Daňové tipy a triky

Řekneme si, na co si ve svém podnikání dát pozor, co opravdu nepodcenit a aby to nebyla typicky nudná rozprava nad daněmi, tak i co naopak můžete ve svém podnikání využít.

Lukáš Havlásek

Notino

Trendy v ecommerce a expanze z pohledu leadra evropského beauty trhu Notina

Řekneme si, jak přemýšlí nad expanzí a budoucím vývojem oboru největší evropský beauty ecommerce hráč Notino, a jak se mu z čech povedlo prorazit ve 28 zemích Evropy.

Petr Večeřa

profiq s.r.o.

Jak otestovat, jestli je vaše app vhodná leda na šnečí závody?

Je rozdíl vyzkoušet, jak se aplikace chová, když ji používá jeden uživatel a když tisíce zároveň. Proto se během přednášky podíváme na Performance testing a důvody k testování aplikace v zátěži ještě před spuštěním. Mrkneme na aktuální trendy v performance toolingu. Jaké řešení jsou dostupné zdarma a proč je nástroj k6 aktuálně nejvíce "hot" a velká část nových projektů používá právě jej.

Marek Mencl

Pábení s.r.o.

Udržitelnost jako byznys model

Jak skrze finančně prosperující byznys podporovat důstojný a ekologicky bezpečný život lidí?

Matěj Kapošváry

Shopsys

Řídit firmu jako firmu

Jakým způsobem řídíte svou firmu? Dějí se věci "tak nějak samy", nebo je řízení vědomé? Máte definovanou misi, vizi, dlouhodobé cíle? A jak tyhle abstraktní a vzdálené milníky rozpadáte do toho, co byste vy a vaši kolegové měli dělat dnes, zítra a za kvartál?

V přednášce představím systém řízení, který už několik roků používáme a stále jej vylepšujeme (a mimo jiné nám pomohl za poslední 4 roky vyrůst z 30 na téměř 100 milionů obratu). Těšit se můžete na konkrétní příklady i fuck-upy.

Vašek Macíček

Shopsys

Tipy z praxe: jak změnit projektové řízení z noční můry na vaši nejsilnější stránku

Projektové řízení je pro řadu firem i jednotlivců noční můrou - znamená stres, nespokojenost, neplnění termínů a rozpočtů. V přednášce se podělím o to, co jsem se naučil za posledních 8 let vedení středních a velkých projektů. Budeme se bavit o transparentnosti, komunikaci, očekáváních, prioritách a dalších aspektech, které pomáhají doručovat projekty včas, v rozpočtu a ke spokojenosti všech stakeholderů.

Martin Janiczek

Permutive

Tipy a triky pro implementaci design systémů

Design systémy jsou tu s námi už hezkých pár let. Budu sdílet zkušenosti s tím, jaké principy se mi osvědčily při jejich implementaci v kódu - jaký přístup vede k výsledku, který je kvalitní, robustní, bez kompromisů a dobře se s ním pracuje.

Jindra Hraško

Proč Jindra

Jak mít zodpovědné a samostatné zaměstnance?

Proaktivní zaměstnanec, který ví, co a proč dělá. Sen každé firmy, sci-fi, nebo dosažitelný stav? 😉 Provedu vás tím, co může firma udělat proto, aby svým zaměstnancům umožnila rozhodovat se samostatně a zodpovědně. Ukážeme si praktické kroky a metody, díky kterým můžete mít vysněné zaměstnance i vy.

Petra Stupková

Legitas advokátní kancelář

Právo jako brzda vašeho byznysu?

Interaktivní přednáška plná vašich otázek a mých odpovědí! Je NFT autorským dílem? Jak můžete získat podíl ve firmě, kde pracujete? Musí všechny e-shopy přetextovat tlačítka? A jak vysoudit 3 miliony dolarů za horké kafe? Můžete na nevhodně postavené reklamě nebo značce prodělat kalhoty? A kdo může za to, že musíme ještě pořád řídit? Pojďme si popovídat o tom, jak nenechat zákon, aby brzdil váš byznys!

Renata Novotná

Renata Novotná

Firemní procesy & Freelo - konkrétní tipy, kterými šetřím energii, čas a peníze mých klientů.

Rychleji, jednodušeji a kvalitněji. I když se většinou říká, že je to buď a nebo, ukážu vám několik příkladů, kdy jsme u mých klientů díky Freelu snížili chybovost a zrychlili zpracování různých úkolů. Praktické use cases, které můžete vzít a začít používat u vás.

Stanislav Vavřík

On-line marketing

Sociální sítě a propagace regionálních firem a regionálních projektů.

Praktické strategie, které se osvědčili jak v B2C tak B2B projektech. Jak využít sofistikované strategie pro budování prodejů a business dílky správné strategii Facebook stránek a Facebook skupin? Jak využít YouTube kanál pro podporu místní restaurace? A další strategie.

Martin Jurek

Moravskoslezské inovační centrum

Příběh hacknutých firem a jak se na to připravit

MSIC pomáhá malým a středním firmám v MSK prověřit svou připravenost na kybernetický útok. Stále více a více firem se na nás obracelo, že zažily hacknutí svých systémů. Jak to celé probíhalo? Jak můžeme zabezpečit naše firmy, abychom těmto útokům odolali? Přijďte si poslechnout příběhy hackuntých firem a možnosti prevence.

Ladislav Vitouš

CZ8905200733

Jak přežít v PPC byznysu v roce 2022, aneb WTF just happened?

Cookie apokalypsa, FLoC, Performance Max, RSA, iOS 14. PPC reklamy byly vždy dynamický obor, ale v poslední době nás bombarduje jedna změna za druhou a každá radikálně mění pravidla hry. Jak se s tím vyrovnat, získat náskok před konkurencí a odnést si ze všech těchto změn to nejlepší, se dozvíte v této přednášce.

Přednáška pro každého, kdo má eshop nebo chce být vidět online, pro stávající i budoucí PPC specialisty.

Štěpán Bechynský

Microsoft

Custom Vision

Pomocí služby Azure Cognitive Services Vision můžete analyzovat obrázky a získat informaci, co na obrázku pravděpodobně je. Tato služba má však omezený počet objektů, který umí rozpoznat. Pokud potřebujete rozpoznávat vlastní objekty na obrázku, tak je třeba si natrénovat vlastní model na rozpoznávání. Pomocí služby Azure Cognitive Services Custom Vision je to velmi snadné a nemusíte být datový vědec. V přednášce si uděláme úvod do Azure Cognitive Services a použití služby Vision a pak se naučíte, jak natrénovat vlastní model na rozpoznávání objektů na obrázku (Object Detection) nebo zařazení obrázku do příslušné kategorie (Classification).

Šimon Heider

AdVisio marketing s.r.o.

Universal Analytics je mrtvé, ať žije GA4!

Google Analytics jak ho známe, v červnu 2023 definitivně končí. Nasadili jste si na web nové Google Analytics 4 a nemáte ponětí co dál? Přijďte si poslechnout naši přednášku. Provedeme vás novým rozhraním a vysvětlíme, jak s Analytics 4 pracovat. Také vám prozradíme, které přehledy si nechat odborníky zpracovat, abyste zvládli měřit výkon vašeho webu bez obav ze ztráty dat.

Damir Špoljarič

Jak se nezbláznit - z 220kg až do cockpitu dopravního letadla a budování globálních projektů

Při budování firmy během 16 let, která funguje v režimu 24x7, jsem se setkával se stresem, který jsem dříve řešil jídlem. Moje přednáška bude o mém laickém pojetí a osobní zkušenost ze zvládání stresu a některých aspektů vlastní povahy, díky čemuž se lze stát produktivnějším a hlavně spokojenějším a to i při každodenním vstávání s připraveností například na výpadek datacentra nebo vysazení motoru letadla s cestujícími po vzletu.

Jana Parmová

Optimio s.r.o.

Tajné zápisky HR aneb jak získat práci v agentuře

Znáte to? Toužíte získat práci v agentuře, ale bez praxe z agentury se dočítáte už po sto páté, že nejste vhodný kandidát. Jak překonat hradbu NE, získat si přízeň náboráře a nakonec i vysněný agenturní post, který vám pomůže rozjet kariéru v online marketingu. Tipy a triky přímo od zdroje.

Václav Prak

RAYNET

All you need to know about SaaS

Software-as-a-service firmy v Česku i ve světě zažívají velký boom. V čem tkví krásy tohoto mladého byznys modelu si krátce povíme.

Hlavně ale proletíme české "SaaSka", komunitní eventy a nově vzniklé pozice na trhu práce, které díky SaaS indrustry vznikly (remote i v Česku).

Last but not least si řekneme, jak je na tom přímo ostravská SaaS scéna.

Jan Kohut

JakseRychleNaucit.cz

Jak jsem ještě při studiu vydělal první milion prodejem know-how?!

V přednášce s vámi sdílím příběh toho, jak jsem budoval stránky JakseRychleNaucit.cz, na kterých nejenom studentům radím, jak využívat potenciálu a možností svého mozku naplno.

Přednáška ovšem není pouhým plácáním o tom, jak jsem "dokonalý", protože mě živí prodej kurzů, e-knih nebo přednášek. Především se dozvíš, co podle mě musíš rozhodně udělat, aby si v jakémkoliv podnikání uspěl.

Karel Souček

Optimio s.r.o.

Živě z marketingové agentury: Redesign e-shopu T-shock pod drobnohledem UX specialisty

Zapomeň na teorii, tentokrát to bude čistě z praxe. Jsem Karel a řeknu ti, jak v Optimiu stavíme rozsáhlou informační architekturu a wireframe u klienta T-shock, který tiskne vtipné potisky na trička. A to doslova ŽIVĚ = zatímco budu stát na pódiu a povídat o tom, proč při redesignu webu potřebujete UX specialistu a výhodách UX testování, můj tým v Brně bude v práci pokračovat. Náš projekt stále probíhá a žije – prozraď nám v závěrečné diskuzi, co si o něm myslíš!

Veronika Dostálová

Ecomail.cz

Jak nešlápnout do spamu - vše o doručitelnosti v e-mailingu

Posíláte na vlastní databázi, snažíte se dělat kvalitní e-mailing a rozhodně se nepovažujete za „spamera“? I tak se může stát, že vám newslettery ze dne na den začnou padat do spamu. Jak tomu předejít? Přijďte si pro přehled těch nejdůležitějších zásad v doručitelnosti a vyhněte se spam složce obloukem.

Aneta Vymětalová

Advisio

Jak využít fotosoutěž k budování lovebrandu a přílivu objednávek?

Chytněte, vyfoťte, ulovte výhru. Přijďte si poslechnout, jak fotosoutěž Rybářský oskar rozvířila stojaté vody českého rybářství a posílila brand klienta Chyť a pusť. Poradíme, jak áčkově rozmazlovat stávající zákazníky, ulovit nové nebo získat plnou síť objednávek. Jednou provždy.

Filip Klumpar

Nakopni svůj život k produktivitě

Chcete se dozvědět, jak být produktivní v každé situaci? Jaké triky využít pro zlepšení sebe i svého byznysu? Jak povýšit svou kariéru na vyšší úroveň? To nejlepší ze světa osobního rozvoje, TOP lifehacky i tipy na efektivní život. Mějte během dne stále dostatek energie, abyste stíhali všechno. Přijďte se inspirovat, co v kariéře funguje mně i lidem v mém týmu a pravděpodobně bude fungovat i Vám.

Michalis Katapodis

3IT úspěšný eshop s.r.o.

Co mají společného lovci mamutů, antičtí řekové a moderní firmy?

Peníze, vize, projekty, lidé to vše ovlivňuje Vaši spokojenost v práci. Jakou roli ale hraje firemní kultura? Byla, je a bude důležitá? Jak ji definovat, co od ní očekávat? V čem je dobrá a v čem zrádná?

Tereza Kučková

AdVisio marketing s.r.o.

Jak komunikovat za velké značky a nezbláznit se?

Správce socek, ten tvrdej chleba má. Jak komunikovat za velké značky na sociálních sítích a být nad věcí? My v Advisio víme [a povíme]. Těšte se na případové studie Dopravního podniku Ostrava, Super zoo nebo Chyť a pusť, komunikační strategie i “špeky” z praxe.

Lukáš Adamec

ITIXO

Jak zorganizovat mezinárodní event v době covidové

Poznejte zákulisí příprav a organizace Update Conference Prague - největší konference pro .NET vývojáře v Česku. Dozvíte se, jak jsme se z punkových začátků vypracovali až k velké a uznávané mezinárodní konferenci. Poodhalím, jaké trable jsme museli řešit a jak moc se eventy změnily v době covidové. Zjistíte taky, že live-stream není žádná sranda a vyžaduje spoustu příprav, mnoho aplikací a zkušený tým.

Boris Šuška

Jak (ne)vydělávám na Bitcoinech

Nejvíc se o Bitcoinu píše, když za půl roku zdvojnásobí svoji, již tak astronomickou, hodnotu. To, že se o něm teď tak moc nemluví bude nejspíš proto, že od listopadu jeho hodnota spíš klesá, než roste. Dá se i tak na něm vydělat? Jak moc se tomu člověk musí věnovat, aby to dávalo smysl? Kolik to vynáší a jak si vedou ostatní kryptoměny? Pokusím se vám zprostředkovat své zkušenosti a dojmy z obchodováni s kryptoměnami a jaké nástroje jsem naprogramoval, abych byl o něco úspěšnější, než ti co při obchodování prodělávají. Nebudou chybět ani konkrétní čísla, upozorňuji však, že se spíš považuji za nadšence do zpracovávání dat, než za obchodníka.

Tomáš Schwarz

Upster s. r. o.

Co dělat, když vám PPC neplní obchodní plány?

Vysoké PNO, malé tržby nebo ztráta místo zisku? Dokážete systematicky identifikovat, kde je problém a příležitost? Pojďme společně začít technickým nastavením kampaní. Další zastávka budou kreativy. A nakonec skončíme v marketingovém mixu. Je chyba v PPCčkařovi, který neumí nastavit kampaně? Nebo třeba leží úplně někde jinde...

Tomáš Rygl

výuka UTB / vlastní projekty

Umění komunikace - aneb jak budovat zdravější vztahy

Jak správně komunikovat s druhými, co na našem vystupování vůči okolí zlepšit a jak dál budovat vztahy, aby byly zdravější a hlubší. Přednáška bude interaktivní, naučíte se zde mimo jiné techniku aktivní konstruktivní komunikace.

Michal Voják

Designers & Developers

Jak do tvorby digitálního produktu správně zapojit UX a business cíle

Firmy jsou často orientované na vytváření nových funkcí do jejich digitálních produktů. Tyto produkty pak následně nejsou řádně ověřeny uživateli či neplní business cíle. Často vnímají UX jako okořenění funkčnosti těsně před zadáním na vývoj. Tím ale opomíjejí správné zapojení UX a Business pohledu. Na přednášce představím různé metody a zkušenosti z praxe, jak více zapojit uživatele a cíle pro procesu, tzn. Product Discovery a tím vytvářet produkty, které přináší jak uživatelům, tak firmě přidanou hodnotu.

Martin Barna

Martin Barna Online Výživa a Fitness

Jak zhubnout i bez výživového poradce

V roce 2012 na Zemi poprvé zemřelo více lidí na problémy spojené s obezitou než hlady. Během COVID se situace obezity dramaticky zhoršuje. Od roku 2006 do roku 2016 se doba kterou lidé denně stráví v sedě zvedla z 5,7 na 6,4 hodin. Mým cílem je ukázat lidem, že to jde i jinak. Že to jde i bez dlouhých hodin strávených s činkami ve fitku. Ukázat, že stačí jen pár cviků, procházek, návyků a pochopení toho, jak hubnutí funguje a jak si jídelníček vytvořit a upravovat sami.

Pojďte do toho semnou!

Tomáš Widlák

Lemonero

Microservices v praxi - super tool, ještě větší fuckup

Přijďte si poslechnout jak jsme se k často skloňovanému design patternu postavili v Lemonero. Přístup, který nám umožnil v našem ekosystému služeb využít nejlepší vlastnosti různých jazyků a zařadit do našeho dev-stacku jazyky jako Go nebo Kotlin. Ale také jaké problémy to sebou nese!

Budu se těšit na Vaší účast, dotazy a hlavně budu rád za sdílení s Vaší zkušeností s micro-service.

Filip Klumpar

Jak se stát rentiérem aneb Půjde to pasivně?

Jak by vypadal Váš život při finanční nezávislosti? Co musíte dělat pro to, abyste měli možnost přestat pracovat a žít z renty? Jaký Vás čeká důchod od státu?

Jedinečné know-how, jak se vhodnou správou financí vymanit z pomyslného krysího závodu a spoléhat se jen na sebe. Spočítejte si, co pro to musíte se svými financemi dělat a nastartujte motory ke své finanční svobodě.

x